Idemo dalje! Naš je ZIM-ovac Martin Kosovec prošao u finale The Voicea.
Autor: Tihana Strmo, 23. 1. 2024.

Tako je odlučila publika u polufinalnoj večeri uživo gdje je Martin, izvedbom pjesme Elvisa Presleya “Unchained Melody” ponovno oduševio sve, a najviše prijatelje iz razreda i svoje razrednice koji o njemu imaju samo riječi hvale.

Martin me oduševio svojom osobnošću već pri prvom našem susretu. Bio mi je desna ruka. Uvijek poseban, skroman, odgovoran, objektivan i pravedan! Neizmjerno mi je drago što je svojim autentičnim pjevačkim talentom osvojio Hrvatsku. On je jedan jedini, jedinstven i neponovoljiv. Samo nebo mu je granica.

Sandra Tejić, razrednica

Martinovu posebnost, jedinstvenost i energiju lako je uočiti već pri prvom susretu. Kad sjedne u školske klupe, sve obaveze odrađuje s jednom lakoćom, baš onako kako to čini kad stane na pozornicu i zapjeva. Profesori o Martinu uvijek govore u superlativima, a kao predsjednika 4. ZIM razreda i Vijeća učenika cijene ga i poštuju i učenici naše škole. Uza sva uspoređivanja, prvenstveno s Ivom Robićem i Vice Vukovom, vjerujem da Martin želi ostati svoj i biti prepoznatljiv na sceni kao Martin, unikatan i autentičan kakav i jest. Mladić s velikim snovima koje će, vjerujem, sve redom i ostvariti!

Anamarija Peroš, razrednica

Martin je dobar prijatelj i pošten čovjek. Rekao bih da je izrazito odgovoran za svoje godine, a o pjevanju da i ne govorim, to je evidentno. Pristojan je prema svima (koji su prema njemu pristojni), ali se zna "izboriti za sebe" i druge oko sebe kad je to potrebno. Kao osoba je izrazito karizmatičan, a rekao bih da mu upravo to i pomaže kod njegova dosadašnjeg uspjeha. Stihovima Dade Topića: "Mudar, hrabar, ludo vozi."

Fran Beliga (4. ZIM)

Martin je jedna stvarno divna osoba. Martin se na prvu čini ozbiljan, no on je odlično društvo, uvijek je spreman za dobru šalu, glazbu i, naravno, zabavu, kojoj će i većinom on pridonijeti svojom vedrinom i dobrim smislom za humor. Naravno, uvijek je spreman pomoći kada zatreba, bila to škola u pitanju ili nešto drugo.

Tea Kociper Špoljar (4. ZIM)

Martin rado sudjeluje i u promociji Škole. Dojdi osmaš, Zagreb te zove, manifestacija je koja se svake godine održava na Zrinjevcu u Zagrebu, ali i u projektima naše školske knjižnice – tako je sudjelovao u eTwinning projektu Uskrs u mojem zavičaju koji je spajao stare načine bojanja jaja s novim tehnologijama.